Bugün |


1..

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..
Boyabat'ta Kent Konseyi Toplandı
Boyabat'ta Kent Konseyi Toplandı
yazdir
paylas
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2017-03-22 - 07:31 - Bu haberi 352 kisi okudu.
Boyabat Kent Konseyi toplantısı Belediye Başkanı Şefik Çakıcı başkanlığında yapıldı.

Kentteki bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Boyabat'ın tarihiyle, kültürüyle adından söz ettiren bir ilçe olduğunu belirtti.

Geçmiş yıllarda siyasi ve ticari anlamda büyük sıkıntılar yaşadıklarını aktaran Maviş şöyle konuştu: 

"Boyabat hepimizin sevdası. Tarihi olan bir şehir. Kültürel ve tarihi zenginliği çok büyük bir yerde yaşıyoruz. Bu zenginliğimizi göz önüne alarak çalışmalarımızı yapmalıyız. Tarih, kültür ve medeniyet mirası olan bir ilçemiz var. Bu zenginlik aynı kalırsa değeri kaybolur. Çok kıymetli bir kent olmak için önemli adımlar atıyoruz. Tarihi evlerimize sahip çıkmalıyız, çarşımıza, kalemize sahip çıkmalıyız. Bunu yaptığımız vakit dev bir şehir olacağız."

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Boyabat'ın kaderini hep beraber değiştireceklerini söyledi.

Kültür ve turizm şehri olmak için ne gerekiyorsa yapmaya çalıştıklarını ifade eden Çakıcı, "Boyabat Kalesi ve Kırkkızlar'da ilçemizin tanıtımına büyük katkı sağlayacak spor faaliyetleri gerçekleşecek. İnşallah 19-20 ve 21 Mayıs tarihlerinde, Amerika'dan ve Avrupa'dan gelecek dünyaca ünlü sporcular Boyabat Kalesi'ne tırmanacak ve Kırkkızlardan paraşütle atlayış yapacaklar. Hıdırellez etkinlikleri ile birlikte yürütülecek bu gösterilerle herkesin gözü üzerimizde olacak." diye konuştu.Kaynak: Boyabat Rehberi Google

Ziyaretçi Yorumlari

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemis.
yorum ekle
Isminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
73130
Güvenlik kodu giriniz
: