Bugün |


1..

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..
KARASU ÇAYI KARA FELAKET OLDU
KARASU ÇAYI KARA FELAKET OLDU
yazdir
paylas
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2016-01-12 - 05:41 - Bu haberi 769 kisi okudu.


Sinop’ta eriyen kar ve yağmur yağışı sebebiyle sel baskınlarına neden olan Karasu Çayı çevreye büyük zarar verdi.
Erfelek’ten başlayıp Sinop Akliman’a dökülen Karasu Çayı eriyen kar suları ve yağmur yağışları sebebiyle sel baskınlarına neden olmaya ve vatandaşı zarara uğratmaya devam ediyor. Kırılan odun parçaları ve enkaz parçalarının çayda bentler oluşturması üzerine yön değiştiren çay yatağı vatandaşın 15 dönümlük tapulu arsasından geçmeye başladı.
Tarlaları ve evleri zarar gören vatandaşlardan Çobanlar Köyü Muhsinli Mahallesi’nde ikamet eden Celalettin Sırgancı, "Çalılık ve ağaçlardan kopan odun parçalarının çayda oluşturduğu bentten dolayı tarlalarımız hep sular altında kaldı. Çok büyük zarara uğradık. Hem ekili tarlalarımız hem de boş tarlalarımız var. Şu anda evimiz dahi tehlike altında. Ev etrafında göçmeler oluyor sürekli. Bu her şiddetli kar ve yağmur yağmasıyla hemen hemen her sene meydana geliyor” dedi.
Devletten ıslah çalışması isteyen Cemalettin Sırgancı ise, "Bu Karasu çayı boyunca yer yer bentler oluşmuş durumda ve bunlar su taşkınlarına sebep oluyor ve çay yatağı değiştiğinden şu benim 30 dönüm tarlam sular altında kaldığı gibi çay yatağına dönüşmüş durumda. Gerçekten çok mağduruz. Çay yatağı şuan tapulu tarlamızdan geçiyor. 15 dönümlük arazimizi kullanamıyoruz. Ya bu çay ıslah edilsin yada eski yatağına döndürsünler" diye konuştu.


 
 
 


 


 Kaynak: Boyabat Rehberi Google

Ziyaretçi Yorumlari

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemis.
yorum ekle
Isminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
04462
Güvenlik kodu giriniz
: