Bugün |


1..

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..
Öğrenciler Robot Yarışmasında Derece Aldı
Öğrenciler Robot Yarışmasında Derece Aldı
yazdir
paylas
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2014-06-30 - 19:05 - Bu haberi 800 kisi okudu.
Sinop Üniversitesi Ayancık Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Bahçeşehir Üniversitesi'nde düzenlenen 'robot yarışması'nda derece aldı.

22-23 Haziran 2014 tarihlerinde Bahçeşehir Üniversitesi tarafından düzenlenen BAU Robotics Robot Günleri yarışması ve Standford & BAU Robotics Laboratuvarı`nın açılışına katılan Sinop Üniversitesi Ayancık Meslek Yüksekokulu Mekatronik Topluluğu Öğrencilerinden oluşan RoboTim, Proje-Fikir kategorisinde 5 proje ile, Multicopter yarışma kategorisinde ise 2 multicopter ile üniversiteyi temsil etti.

Multicopter Yarışma kategorisinde "Kirpicopter-1" adlı multicopterimizi kullanan RoboTim üyesi Muhammed Ali Dege, 35 multicopterin katıldığı kategoride ikincilik elde etti. Proje-Fikir kategorisinde büyük ilgi gören RoboTim, projeleri ile göz doldurdu. Akıllı Medikal Yatak ve Akıllı Pnömatik Taşıyıcı Projeleri büyük ilgi uyandırdı.

Standford & BAU Robotics Lab`ı gezen RoboTim bir çok yenilikçi teknoloji ve yapay zeka sistemlerini tanıma ve bunun yanı sıra etkinliğe katılım gösteren sanayicilerle bir araya gelme fırsatı yakaladı.

 
Kaynak: Boyabat Rehberi Google

Ziyaretçi Yorumlari

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemis.
yorum ekle
Isminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
06548
Güvenlik kodu giriniz
: