Bugün |


1..

Bu Hafta |


1..

Bu Ay


1..
Ayancık'ta Pancar Yapraklı Buğday Ekmeği Sevilerek Tüketiliyor
Ayancık'ta Pancar Yapraklı Buğday Ekmeği Sevilerek Tüketiliyor
yazdir
paylas
yorumlar
yorum ekle
 
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eklenme Tarihi : 2014-04-09 - 10:04 - Bu haberi 1025 kisi okudu.
Ayancık'ta pancar yapraklı buğday ekmeği sevilerek tüketiliyor.

Ayancık`ın en eski fırınlarından birinin işletmesini yapan Saadettin Yıldırım, AA muhabirine, yöreye ait ekmekler yaparak, yöresel tatları yaşatmaya çalıştıklarını söyledi.

Bunlardan birinin pancar Yapraklı buğday ekmeği olduğunu belirten Yıldırım, "Yıllarca önce ilçe ve köylerimizde yaşayan ninelerimiz ve dedelerimiz tarafından yapılan ekmek çeşitlerini günümüze kadar taşıyarak asırlık ekmek geleneğimizi sürdürmeye çalışıyoruz. Yöresel ekmekler ilçemize dışarıdan gelen kişilerin dikkatini çekiyor, ilçe halkı tarafından da sevilerek tüketiliyor" dedi.

Yıldırım, en çok rağbet görenin pancar yapraklı buğday ekmeği olduğunu ifade ederek, "Buğday ekmeğini hazırladıktan sonra fırına sürüyoruz. Ardından ekmeğimiz belirli bir tava geldiğinde alt tabanına pancar yaprağını yerleştiriyoruz. Bir müddet daha fırında beklettikten sonra çıkartıyoruz. Bu da ekmeğe ayrı bir lezzet ve Tat veriyor. Ayrıca sac ekmeği ve Mısır ekmeği de yöresel ekmek çeşitlerimiz arasında geliyor" diye konuştu.

Müşteriler de yöresel ekmekleri severek tükettiklerini, pancar Yapraklıbuğday ekmeğinin çok lezzetli olduğunu dile getirdi.Kaynak: Boyabat Rehberi Google

Ziyaretçi Yorumlari

  • Bu Habere Henüz Yorum Eklenmemis.
yorum ekle
Isminiz
:
E-Mailiniz
:
Yorumunuz ()
:
Güvenlik kodu
:
90172
Güvenlik kodu giriniz
: